Nadir Elibol

1975 yılı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Maliye ve İktisat bölümü mezunu olup, Gümrük ve Tekel müfettişliği, Başmüfettişliği, Bakanlık Personel ve Eğitim Genel Müdür Yardımcılığı ve Gümrükler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinden sonra 1990 yılında Devlet memurluğundan istifaen ayrılmıştır.

Mülkiyeler Birliği (1990-1992 yıllarında) Genel Sekreterliği, Gümrük Yöneticileri Derneği (2010-2011) Başkanlığı, Gümrük Müşavirleri Derneği (2014-2015) Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüş, halen Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Derneği Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

Kendi firmalarında 1990-2008 yılları arasında Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Moldova, Azerbaycan’da ihracat ve ithalat işlemlerini gerçekleşmiş, 2008-2015 yılları arasında Koç Grubu (Setur) antrepo işletmelerinin denetimini Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri olarak yapmıştır.

2015 yılından itibaren Yeminli Mali Müşavirlik Belgesi, Bağımsız Denetçi Belgesi ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri belgesi ile ithalat, ihracat, kambiyo ve gümrük konularında dış ticaret firmalarına danışmanlık vermektedir.

Ankara Bölgesi adli kurumlarında kaçakçılık, gümrük ve dış ticaret davalarında bilirkişilik yapmaktadır.


Yazılarımız hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak ve iletişim kurmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.